500 Global-ը հայտարարում է Eurasia Accelerator-ի 10-րդ հոսքի մեկնարկը. հայտերն ընդունվում են մինչև փետրվարի 18-ը
Աշխարհի առաջատար վենչուրային ընկերություններից մեկը՝ 500 Global-ը, բացում է հայտերի ընդունումը Batch 10 աքսելերացիոն ծրագրի համար։ Ծրագիրը նախատեսված է Եվրասիայի տարածաշրջանի, այդ թվում՝ Հայաստանի վաղ փուլի տեխնոլոգիական ստարտափների համար, որոնք ունեն գլոբալ շուկաներ դուրս գալու հավակնություն։
Ի՞նչ է սպասվում մասնակիցներին
12-շաբաթյա ինտենսիվ դասընթացը կմեկնարկի ապրիլի 6-ին և կտևի մինչև հունիսի 25-ը։ Ծրագրի առանցքում հետևյալ ուղղություններն են`
- Հաճախորդների ներգրավում և թիրախային լսարանի բացահայտում (Customer Discovery):
- Շուկա մուտք գործելու ռազմավարություն (Go-to-market strategy):
- Միջազգային աճի ապահովում և ֆինանսավորման ներգրավում։
Ընտրված թիմերը հնարավորություն կստանան աշխատել միջազգային փորձառու մենթորների հետ և դառնալ տարածաշրջանային հիմնադիրների հզոր համայնքի մաս։
Մասնակցության չափանիշները
Ծրագրին կարող են դիմել այն թիմերը, որոնք համապատասխանում են հետևյալ պահանջներին.
- Ունեն գործող տեխնոլոգիական լուծում և ֆունկցիոնալ նախատիպ (MVP):
- Գործում են Եվրասիայի տարածաշրջանում։
- Ունեն միջազգային շուկաներում ընդլայնվելու ներուժ։
- Ներկայանում են փորձառու թիմով, որը տիրապետում է շուկայի առանձնահատկություններին։
- Պատրաստ են վենչուրային ներդրումներ ներգրավելուն։
Կարևոր ժամկետներ
Հայտերի ընդունումն իրականացվում է «first-come, first-served» սկզբունքով (հայտերը դիտարկվում են ստացմանը զուգահեռ), ուստի խրախուսվում է դիմել հնարավորինս շուտ։
- Առաջնային վերջնաժամկետը՝ փետրվարի 11
- Վերջնականը՝ փետրվարի 18
Այն հայտերը, որոնք կուղարկվեն նշված ժամկետներից ուշ, կդիտարկվեն հաջորդ փուլերի շրջանակում։
Մանրամասներին ծանոթանալու և դիմում ներկայացնելու համար կարող եք մուտք գործել պաշտոնական էջ։
500 Global-ի մասին
500 Global-ը համաշխարհային վենչուրային ընկերություն է, որը ներդրումներ է կատարում վաղ փուլի արագ զարգացող տեխնոլոգիական ստարտափներում՝ ապահովելով նրանց ֆինանսավորմամբ, մենթորությամբ և գլոբալ ցանցի հասանելիությամբ։ Ընկերությունն աջակցել է հազարավոր ստարտափների ավելի քան 80 երկրներում՝ նպաստելով ձեռնարկատիրական էկոհամակարգերի զարգացմանը և տնտեսական աճին։ 500 Global-ի հայտնի ներդրումների թվում են այնպիսի հաջողակ ընկերություններ, ինչպիսիք են Canva-ն և GitLab-ը:

500 Global объявляет о запуске 10-го потока акселератора Eurasia Accelerator: приём заявок открыт до 18 февраля
Одна из ведущих мировых венчурных компаний 500 Global объявила о начале приёма заявок на 10-й поток акселерационной программы. Программа ориентирована на ранние технологические стартапы из региона Евразии, включая Армению, которые планируют выход на глобальные рынки.
Что получат участники
12-недельная интенсивная программа стартует 6 апреля и продлится до 25 июня. Основные направления программы:
- Поиск и валидация целевой аудитории (Customer Discovery)
- Разработка стратегии выхода на рынок (Go-to-market strategy)
- Международное масштабирование и привлечение инвестиций
Отобранные команды смогут работать с международными опытными менторами и стать частью сильного регионального сообщества основателей.
Критерии участия
Подать заявку могут команды, которые:
- Имеют действующее технологическое решение и функциональный MVP
- Работают в регионе Евразии
- Обладают потенциалом для выхода на международные рынки
- Представлены опытной командой с глубоким пониманием рынка
- Готовы к привлечению венчурных инвестиций
Ключевые сроки
Заявки рассматриваются по принципу first-come, first-served – по мере поступления, поэтому рекомендуется подавать их как можно раньше.
- Приоритетный дедлайн: 11 февраля
- Окончательный дедлайн: 18 февраля
Заявки, поданные после указанных сроков, будут рассмотрены в рамках следующих потоков программы.
Подробная информация и форма подачи заявки доступны на официальной странице программы.
О компании 500 Global
500 Global – международная венчурная компания, инвестирующая в быстрорастущие технологические стартапы на ранних стадиях развития. Компания предоставляет финансирование, менторскую поддержку и доступ к глобальной сети. 500 Global поддержала тысячи стартапов более чем в 80 странах, способствуя развитию предпринимательских экосистем и экономическому росту. Среди наиболее известных инвестиций компании Canva и GitLab.