Հրապարակման ամսաթիվ: 16.03.2026 13:10
2026 թ․ մարտի 25-ից 26-ը Երևանում առաջին անգամ տեղի կունենա միջազգային համաժողով՝ նվիրված Customer Experience (CX)՝ հաճախորդների փորձառության կառավարմանը։ Երկօրյա միջոցառումը կանցկացվի Արամի փողոց 4 հասցեում և կհամախմբի փորձագետների Հայաստանից ու Եվրոպայից:
Ինչպես հայտնում է Agenda.ge-ն, համաժողովի ծրագիրը ներառում է միջազգային մասնագետների ելույթներ, պանելային քննարկումներ և CX ռազմավարությունների բիզնեսում ներդրման գործնական վարպետության դաս:
Ո՞ւմ համար է նախատեսված համաժողովը
Կազմակերպիչները նշում են, որ միջոցառումն ուղղված է բիզնեսի ներկայացուցիչներին և այն մասնագետներին, ովքեր զբաղվում են ընկերությունների ռազմավարական զարգացմամբ և հաճախորդների հետ փոխգործակցությամբ:
Մասնավորապես, մասնակցությունը օգտակար կլինի՝
1. C-level ղեկավարների համար
2. Բիզնեսի սեփականատերերի համար
3. CX (Customer Experience) ոլորտի մասնագետների համար
4. Կոնտակտային կենտրոնների (CC) ոլորտի փորձագետների համար
5. Մարդկային ռեսուրսների (HR) և բիզնես ռազմավարության մասնագետների համար
Համաժողովը կառուցված է որպես երկօրյա ռազմավարական ծրագիր, որտեղ մասնակիցները կկարողանան ուսումնասիրել միջազգային փորձը, համեմատել հաճախորդների հետ աշխատանքի մոդելները և քննարկել բիզնեսի տրանսֆորմացիայի իրական դեպքեր: Երկրորդ օրը ներառում է հատուկ վարպետության դաս CX ոլորտի միջազգային փորձագետի կողմից:
Պանելային քննարկումներ
Համաժողովի շրջանակներում նախատեսված են նաև քննարկումներ Հայաստանի խոշոր ընկերությունների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ:
Գրանցում
Կազմակերպիչները նշում են, որ տեղերը սահմանափակ են, ուստի մասնակիցներին խորհուրդ է տրվում անցնել նախնական գրանցում: Հավելյալ տեղեկությունների համար կարող եք զանգահարել 033 29 22 11 հեռախոսահամարով կամ այցելել համաժողովի էջը:

25-26 марта 2026 года в Ереване впервые состоится международная конференция, посвящённая Customer Experience (CX) – управлению клиентским опытом. Двухдневное мероприятие пройдет по адресу ул. Арама, 4 и объединит экспертов из Армении и Европы.
Как сообщает Agenda.ge, программа конференции включает выступления международных специалистов, панельные дискуссии и практический мастер-класс по внедрению CX-стратегий в бизнес.
Для кого предназначена конференция
Организаторы отмечают, что мероприятие ориентировано на представителей бизнеса и специалистов, которые занимаются стратегическим развитием компаний и взаимодействием с клиентами.
В частности, участие будет полезно для:
- C-level руководителей
- владельцев бизнеса
- специалистов в области CX (Customer Experience)
- экспертов в сфере контакт-центров (CC)
- специалистов по HR и бизнес-стратегии
Конференция построена как двухдневная стратегическая программа, где участники смогут изучить международный опыт, сравнить модели работы с клиентами и обсудить реальные кейсы трансформации бизнеса.
Второй день включает специальный мастер-класс от международного эксперта в области CX.
Панельные дискуссии
В рамках конференции также запланированы дискуссионные панели с участием представителей крупных компаний Армении.
Регистрация
Организаторы отмечают, что количество мест ограничено, поэтому участникам рекомендуется пройти предварительную регистрацию.