«Հնարավորությունների ժամանակը. Հայաստանը համաշխարհային շուկաների նոր ճարտարապետության մեջ» ֆորումը հետաձգվել է
«Հնարավորությունների ժամանակը. Հայաստանը համաշխարհային շուկաների նոր ճարտարապետության մեջ» երկրորդ ներդրումային և ֆինանսական ֆորումը հետաձգվում է։ Այն պետք է տեղի ունենար 2026 թվականի մարտի 3-ին Dvin Music Hall-ում:
Որոշումն ընդունվել է Մերձավոր Արևելքում իրավիճակի կտրուկ սրման ֆոնին, ինչը միջոցառման մասնակիցների համար ստեղծում է անվտանգության պոտենցիալ ռիսկեր:
Լրացուցիչ գործոն են հանդիսացել տարածաշրջանի մի շարք երկրներում միջազգային ավիաթռիչքների նկատմամբ սահմանված սահմանափակումները, ինչի պատճառով օտարերկրյա խոսնակների և պատվիրակությունների ժամանումը դժվարացել է:
Ֆորումը մտահղացված է որպես միջազգային մասնագիտական հարթակ, որը միավորում է պետական կառույցների ներկայացուցիչներին, ֆինանսական հատվածի մասնակիցներին, ներդրումային հանրույթին և օտարերկրյա գործընկերներին:
Ընթացիկ պայմաններում օբյեկտիվորեն բարդ է դարձել ապահովել բոլոր հրավիրյալ խոսնակների ու պատվիրակությունների լիարժեք մասնակցությունը, ինչպես նաև պահպանել միջոցառման կազմակերպչական բարձր չափանիշները:
Ֆորումի անցկացման նոր ամսաթիվը կհայտարարվի լրացուցիչ: Բոլոր գործող գրանցումները մնում են ուժի մեջ և ինքնաբերաբար փոխանցվում են միջոցառման թարմացված ամսաթվին:

Форум «Время возможностей. Армения в новой архитектуре глобальных рынков» перенесён
Организационный комитет объявил о переносе Второго инвестиционного и финансового форума «Время возможностей. Армения в новой архитектуре глобальных рынков», который должен был состояться 3 марта 2026 года в Dvin Music Hall в Ереване.
Решение принято на фоне резкой эскалации ситуации на Ближнем Востоке, что создаёт потенциальные риски безопасности для участников мероприятия.
Дополнительным фактором стали введённые ограничения на международные авиаперелёты в ряде стран региона, из-за чего прибытие иностранных спикеров и делегаций оказалось затруднено.
Форум задуман как международная профессиональная платформа, объединяющая представителей государственных институтов, участников финансового сектора, инвестиционное сообщество, зарубежных партнёров.
В текущих условиях обеспечить полноценное участие всех приглашённых спикеров и делегаций, а также сохранить высокий организационный стандарт мероприятия стало объективно сложно.
Новая дата проведения форума будет объявлена дополнительно. Все действующие регистрации остаются в силе и автоматически переносятся на обновлённую дату мероприятия.