«Հնարավորությունների ժամանակը. Հայաստանը համաշխարհային շուկաների նոր ճարտարապետության մեջ» ֆորումը հետաձգվել է
«Հնարավորությունների ժամանակը. Հայաստանը համաշխարհային շուկաների նոր ճարտարապետության մեջ» երկրորդ ներդրումային և ֆինանսական ֆորումը հետաձգվում է։ Այն պետք է տեղի ունենար 2026 թվականի մարտի 3-ին Dvin Music Hall-ում:
Որոշումն ընդունվել է Մերձավոր Արևելքում իրավիճակի կտրուկ սրման ֆոնին, ինչը միջոցառման մասնակիցների համար ստեղծում է անվտանգության պոտենցիալ ռիսկեր:
Լրացուցիչ գործոն են հանդիսացել տարածաշրջանի մի շարք երկրներում միջազգային ավիաթռիչքների նկատմամբ սահմանված սահմանափակումները, ինչի պատճառով օտարերկրյա խոսնակների և պատվիրակությունների ժամանումը դժվարացել է:
Ֆորումը մտահղացված է որպես միջազգային մասնագիտական հարթակ, որը միավորում է պետական կառույցների ներկայացուցիչներին, ֆինանսական հատվածի մասնակիցներին, ներդրումային հանրույթին և օտարերկրյա գործընկերներին:
Ընթացիկ պայմաններում օբյեկտիվորեն բարդ է դարձել ապահովել բոլոր հրավիրյալ խոսնակների ու պատվիրակությունների լիարժեք մասնակցությունը, ինչպես նաև պահպանել միջոցառման կազմակերպչական բարձր չափանիշները:
Ֆորումի անցկացման նոր ամսաթիվը կհայտարարվի լրացուցիչ: Բոլոր գործող գրանցումները մնում են ուժի մեջ և ինքնաբերաբար փոխանցվում են միջոցառման թարմացված ամսաթվին:

“The moment of opportunity. Armenia in the New Architecture of Global Markets” Forum Has Been Postponed
The Organizing Committee has announced the postponement of the Second Investment and Financial Forum, “The moment of opportunity. Armenia in the New Architecture of Global Markets”, which was scheduled to take place on March 3, 2026, at Dvin Music Hall in Yerevan.
The decision was made amid a sharp escalation of the situation in the Middle East, which creates potential security risks for the event participants.
An additional factor was the international flight restrictions introduced in several countries within the region, making the arrival of foreign speakers and delegations difficult.
The forum is designed as an international professional platform bringing together representatives of state institutions, financial sector participants, the investment community, and foreign partners.
Under current conditions, ensuring the full participation of all invited speakers and delegations while maintaining high organizational standards has become objectively challenging.
The new date for the forum will be announced separately. All existing registrations remain valid and will be automatically transferred to the updated event date.