1 000 000 դրամը ռուբլիով
07.08.2026-ի դրությամբ 1 000 000 դրամը կազմում է 224 593 ռուբլին՝ ըստ ՀՀ ԿԲ կուրսի։ Առցանց փոխարկիչը կօգնի հաշվարկել ցանկացած գումարի արժեքը AMD-ից RUB։ Փոխանակման համար կարելի է համեմատել բանկերի առաջարկները․ վաճառք՝ 208 333.32-ից մինչև 217 864.92֏:
Թարմացված է : Aug 07, 22:34
1 000 000 ՀՀ դրամի արժեքը փոխվում է ֆինանսական շուկայի իրավիճակից կախված։ 07.08.2026-ի դրությամբ․
- ՀՀ ԿԲ կուրսը՝ 224 593 RUB.
- Բանկերում վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 208 333.32 RUB.
- Վաճառքի առավելագույն արժեքը՝ 217 864.92 RUB.
Փոխարժեքի գրաֆիկում կարելի է հետևել, թե ինչպես է փոխվել 1 000 000 ՀՀ դրամի արժեքը ռուբլիով վերջին օրերի և շաբաթների ընթացքում։ Սա թույլ կտա ընտրել փոխանակման լավագույն պահը և պլանավորել ֆինանսական գործարքները։
Որքա՞ն է 1 000 000 դրամը ռուբլիով 07.08.2026-ի դրությամբ։
Ըստ ՀՀ ԿԲ տվյալների՝ 224 593 RUB.
Առցանց փոխարկիչը թույլ է տալիս արագ հասկանալ, թե որքա՞ն է 1 000 000 դրամը ռուբլիով 07.08.2026-ի դրությամբ, ինչպես նաև պաշտոնական փոխարժեքով հաշվարկել ցանկացած այլ գումար։ Ծառայությունը ցույց է տալիս ոչ միայն ՀՀ ԿԲ տվյալները, այլ նաև բանկերի առաջարկները, ինչը հնարավորություն է տալիս ընտրել ամենաշահավետ տարբերակը։

1 000 000 Armenian drams in rubles
As of 07.08.2026, 1 000 000 Armenian drams equal 224 593 rubles according to the Central Bank of Armenia exchange rate. The online converter helps you calculate any amount from AMD to RUB. For currency exchange, you can compare bank offers: selling from 208 333.32 to 217 864.92֏.
222 772
224 593
Last update: Aug 07, 23:27
The value of 1 000 000 Armenian drams changes depending on the financial market situation. As of 07.08.2026:
• Central Bank of Armenia rate: 224 593 RUB.
• Minimum selling rate in banks: 208 333.32 RUB.
• Maximum selling rate: 217 864.92 RUB.
On the exchange rate chart, you can track how the value of 1 000 000 Armenian drams in rubles has changed over the past days and weeks. This allows you to choose the best moment for exchange and plan financial operations.