8 000 դրամը ռուբլիով
08.08.2026-ի դրությամբ 8 000 դրամը կազմում է 1 796.74 ռուբլին՝ ըստ ՀՀ ԿԲ կուրսի։ Առցանց փոխարկիչը կօգնի հաշվարկել ցանկացած գումարի արժեքը AMD-ից RUB։ Փոխանակման համար կարելի է համեմատել բանկերի առաջարկները․ վաճառք՝ 1 666.66-ից մինչև 1 742.91֏:
Թարմացված է : Aug 08, 00:34
8 000 ՀՀ դրամի արժեքը փոխվում է ֆինանսական շուկայի իրավիճակից կախված։ 08.08.2026-ի դրությամբ․
- ՀՀ ԿԲ կուրսը՝ 1 796.74 RUB.
- Բանկերում վաճառքի նվազագույն արժեքը՝ 1 666.66 RUB.
- Վաճառքի առավելագույն արժեքը՝ 1 742.91 RUB.
Փոխարժեքի գրաֆիկում կարելի է հետևել, թե ինչպես է փոխվել 8 000 ՀՀ դրամի արժեքը ռուբլիով վերջին օրերի և շաբաթների ընթացքում։ Սա թույլ կտա ընտրել փոխանակման լավագույն պահը և պլանավորել ֆինանսական գործարքները։
Որքա՞ն է 8 000 դրամը ռուբլիով 08.08.2026-ի դրությամբ։
Ըստ ՀՀ ԿԲ տվյալների՝ 1 796.74 RUB.
Առցանց փոխարկիչը թույլ է տալիս արագ հասկանալ, թե որքա՞ն է 8 000 դրամը ռուբլիով 08.08.2026-ի դրությամբ, ինչպես նաև պաշտոնական փոխարժեքով հաշվարկել ցանկացած այլ գումար։ Ծառայությունը ցույց է տալիս ոչ միայն ՀՀ ԿԲ տվյալները, այլ նաև բանկերի առաջարկները, ինչը հնարավորություն է տալիս ընտրել ամենաշահավետ տարբերակը։

8 000 Armenian drams in rubles
As of 08.08.2026, 8 000 Armenian drams equal 1 796.74 rubles according to the Central Bank of Armenia exchange rate. The online converter helps you calculate any amount from AMD to RUB. For currency exchange, you can compare bank offers: selling from 1 666.66 to 1 742.91֏.
1 742.92
1 782.17
1 796.74
The value of 8 000 Armenian drams changes depending on the financial market situation. As of 08.08.2026:
• Central Bank of Armenia rate: 1 796.74 RUB.
• Minimum selling rate in banks: 1 666.66 RUB.
• Maximum selling rate: 1 742.91 RUB.
On the exchange rate chart, you can track how the value of 8 000 Armenian drams in rubles has changed over the past days and weeks. This allows you to choose the best moment for exchange and plan financial operations.